تبلیغات
آسمان برای پرواز - وقتی اتاق خبر بهائیت نگران ادیان می شود!

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

آماروبلاگ

EmamNaghi بحرین
جبهه وبلاگی غدیر

ساخت كد آهنگ

Reba.ir
پنجشنبه 22 تیر 1391-08:30 ب.ظبسم الله الرحمن الرحیم


چند شب پیش،برنامه  "اتاق خبر" شبکه "من و تو"، برنامه ای که به جای بیان خبر، به تحلیل خبر می پردازد (که البته کار صحیح و پر نتیجه ای است، به شرطی که صادقانه و بدون غرض و مرض تحلیل و تفسیر شود)، یکی از خبرهایی که تیتر زد این بود: محمود احمدی نژاد: خداوند دینی به نام مسیحیت و یهودیت نفرستاده است. 

البته من منکر این نیستم که دکتر احمدی نژاد این جمله را در سخنرانی افتتاحیه اجلاس زنان و بیداری اسلامی گفتند، اما چقدر بهتر بود  شبکه ای با اینهمه ادعای بی طرفی! قبل و بعد این جمله را هم مطرح می کرد. شاید اینطور می توانست تحلیل بهتری ارائه دهد و اینطور خودش را مفتخر به دریافت لقب دروغگو نمی کرد. دروغگوی مغرض پر مرض. البته از برنامه ای که بیشترین خبرهایی که مطرح می کند، گرفتن آمار تجاوزهایی است که در شهرهای ایران اتفاق می افتد انتظاری نمی رود اما بعنوان یک ایرانی خواستم تذکر بدهم برای جذب مخاطب بیشتر بهتر است دست از دروغگویی یا زدن سر و ته خبر یا تحلیل مغرضانه و مصادره به مطلوب بردارند. دوستانه گفتم!

برای روشن شدن فکرهای خاموش اتاق خبر این شبکه بهایی، توضیحاتی ارائه می شود شاید کمی دست و پای خبررسانی کلاغ گونه شان را جمع کردند.

در سوره آل عمران آیه 91 آمده است که: انَ الدین عندالله الاسلام( دین در نزد خداوند اسلام است).

در آیه 79 همان سوره نیز آمده است که: «قل آمنا بالله و ما انزل علینا و ما انزل علی ابراهیم و اسماعیل و اسحاق و یعقوب و الاسباط و ما اوتی موسی و عیسی و النبیون من ربهم، لا نفرق بین احدٍ منهم و نحن له مسلمون»
بگو ایمان آوردیم به خدا و آنچه نازل شده برما و آنچه نازل شده بر ابراهیم و اسماعیل و اسحاق و یعقوب. و آنچه داده شد موسی را و عیسی را و رسولان را از پروردگارشان، جدا نمی‌کنیم ایشان را از یکدیگر، و ما او را(خداوندرا) مسلم هستیم.

در آیه 80 همان سوره باز هم می‌خوانیم که : ومن یبتغ غیر الاسلام دینا، فلن یقبل منه و هو فی الآخره من الخاسرین. (هرکس غیر از اسلام دین دیگری را دنبال کند، هرگز از او پذیرفته نخواهد شد، و درآخرت از زیانکاران است)
بنا برآنچه در آیات فوق می‌بینیم، منظور از لفظ «اسلام» در قرآن گروه خاصی که خود را صرفا پیرو محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله) و آداب و مناسک خاصی بدانند نیستند، بلکه همه‌ی ملت‌های دیگر، اعم از کلیمی، مسیحی، زردشتی و هر آیین دیگری که هدف آنان صلح و سلامت برای همه‌ی جامعه‌ی بشری باشد مسلم هستند. و هر گروهی که جز این بیاندیشد و عمل کند اگرچه نام اسلام یا هر دین دیگری را هم بر خود نهاده باشند، مسلم نیست و از او پذیرفته نخواهد شد. این نکته نیز بدیهی می نماید که سالم سازی خویش و جامعه امری نسبی است و همچنین متناسب با شرایط زمان و مکان متغییر و سیال می باشد.
معنای پایه: اسلام از ریشه سلم (selm) گرفته شده است. سلم یعنی برکنار بودن از هر مرض مادی و معنوی، جسمی و روحی، ظاهری و باطنی.
اسلام: لفظ سلم در باب افعال به «اسلام» تغییر شکل می‌دهد. باب افعال معمولا برای تعدیه(متعدی کردن) الفاظ است. بنا براین واژه اسلام را می‌توان این گونه معنا کرد: برکنار نگه داشتن خود و دیگران از هر مرض ظاهری و باطنی یا عیب‌های مادی و معنوی.
سلام: آنکه از هر عیب و نقص ظاهری و باطنی پاک و منزه است. این لفظ به عنوان یکی از نام‌های خداوند نیز مطرح است. در دیدار آدم ها با هم گفتن سلام در واقع نوعی آرزوی سلامت برای طرف مقابل است.
مسلم: کسی که در روابطش بادیگران، سعی می‌کند تا خود را و دیگران را از نارسایی‌های مادی و معنوی برکنار نگه دارد.
تسلیم: کسی که در ارتباط بادیگران بی‌خطر می‌شود و گزند و آسیبی به دیگری نمی‌رساند.

امیدوارم روشن شده باشند اعضای محترم! بهایی نگران یهودیت و مسیحیت شده.


پ.ن: متن توضیحات کپی شده از اینجا

تاریخ آخرین ویرایش:پنجشنبه 22 تیر 1391 09:47 ب.ظ