تبلیغات
آسمان برای پرواز - پرنده هدایت پذیر از دور

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

آماروبلاگ

EmamNaghi بحرین
جبهه وبلاگی غدیر

ساخت كد آهنگ

Reba.ir
شنبه 19 آذر 1390-10:37 ب.ظبسم الله الرحمن الرحیم

این روزها  این خبر غرورآفرین و مسرت بخش را همگی شنیده ایم. توضیح در این زمینه توضیح واضحات می نماید. در این بین اما، از طرفی ننوشتن درباره این موفقیت علمی-اطلاعاتی-امنیتی اجحاف بود در حق این رویداد مهم و از طرفی نوشتن آنچه دیگران نوشته اند، تکرار مهمات! پس بر آن شدم تا از زاویه ای دیگر! در این باره بنویسم.

دو نکته:

اول اینکه پس از اقدام جسورانه و انقلابی دانشجویان در برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (علیه السلام) و در پی آن اشغال چند ساعته سفارت انگلیس، جو عجیب و غریبی در بین مردم بوجود آمد. طبق معمول سم پاشیهای رسانه ای با هدف تحقیر مردم ایران و القای مسائلی که منجر به کاهش اعتماد به نفس در بین جوانان خواهد شد و زدن دانشجویان با چوبی به اسم "قوانین بین المللی" یا "عرف دیپلماتیک" و مطالبی از این دست آغاز شد. اتفاقی که به دلیل سیاستهای قلدر مآبانه و ظالمانه دولت فخیمه انگلیس در طی سالها بوجود آمد. خشم انقلابی جوانان بر اساس تحلیلی که از اوضاع سیاسی کشور، اوضاع سیاسی منطقه، اوضاع سیاسی جهان و بررسی ارتباطات متقابل دو کشور حاصل و بدان شکل بروز یافت. هرچند که شاید خسارت زدن به اموال و شکستن شیشه ها کار صحیحی نبود اما نفس حرکت لازم و مناسب به نظر میرسید. لیکن عده ای در داخل و گروهی در خارج از کشور به تقبیح و تخریب این حرکت انقلابی پرداختند و آنرا مایه سرافکندگی و انزوای شدید بین المللی دانستند. در داخل کشور گروههای مختلفی با این امر به مخالفت پرداختند. جمعی به اسم ولایت دانشجویان را سرزنش کردند و جمعی با افکار و اندیشه های! منورشان آنان را نواختند. در خارج از ایران هم که با واژه هایی همچون آنچه ذکر شد بر سر این جوانان چوب تادیب زدند.

اما آنچه از همه مهمتر بود حس رضایتی بود که جوانان عامل، از پس این رویداد حماسی به دست آوردند. تاثیری که در بین جوانان مسلمان انقلابی منطقه گذاشت، تاثیری که در شکست هیمنه روباه پیر داشت و قطعنامه ضعیفی که قرار بود با تحریم نفت و بانک مرکزی ایران همراه باشد و نشد گوشه ای از مواردی بود که عامل این حس رضایت بود.

و همه اینها را گفتم که بگویم شکار پهپاد در چنین شرایطی شاید هدیه ای از جانب خداوند متعال باشد تا آنها که در بطن عرف دیپلماتیک، سفارت را خاک یک کشور میدانستند، آنهم یک باغ غصب شده را، به دنبال پاسخی باشند برای رفتار توجیه ناپذیر حضور جاسوس بی سرنشین در خاک واقعی یک کشور مقتدر. 


دوم اینکه در تمام طول عمرم که به سالهای پس از انقلاب محدود می شود، بارها و بارها شنیدم که خون شهیدان، این انقلاب را بیمه کرده است. گاهی دست خدا در حادثه طبس نمایان می شود، گاهی در 8 سال دست خالی ایستادن در برابر ابرقدرتهای دنیا و از دست ندادن حتا یک وجب از خاک مقدس کشور، گاهی در رو شدن دست منافقین در عرصه های مختلف و گاهی در حوادثی این چنین. خون شهداست که یاری خداوند را در شرایطی عجیب نصیب ما میکند. 

و در شرایطی که تیتر یک روزنامه های صهیونیستی، بی سرپرست شدن نیروی هوایی سپاه پس از شهادت سردار شهید حسن تهرانی مقدم بود و موضوع به حدی برای آنان مسرت بخش بود که شادی خود را نمی توانستند پنهان کنند، چنین هدیه ای از جانب خداوند متعال برای نیروهای نظامی و اطلاعاتی - امنیتی کشور شک تحمل ناپذیری برای دشمنان بود. هرچند که نقصان ناشی از عدم حضور چنان مردی غیر قابل انکار است اما هم به انتها رسیدن پروژه مطالعاتی - تحقیقاتی ایشان برای ما جای بسی شکر دارد و هم تعلیم دیدن جوانانی در دریای علم ایشان جای خوشحالی دارد و هم به دست آوردن چنین غنیمتی در شرایط کنونی. غنیمتی که در شرایط تحریم همه جانبه کشور یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. امتیازی که به زودی ایران اسلامی عزیز را جزء یکی از کشورهای صاحب قدرت در این زمینه خواهد نمود.

و اینجاست که باید گفت خون شهیدان انقلاب را بیمه کرده است و دست خدا همیشه همراه این ملت سرافراز خواهد بود. ان شاالله.


چقدر نوشتن سخت بود!


تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 27 آذر 1390 02:02 ب.ظ