تبلیغات
آسمان برای پرواز - اگر تخت جمشید را احمدی نژاد ساخته بود..

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

آماروبلاگ

EmamNaghi بحرین
جبهه وبلاگی غدیر

ساخت كد آهنگ

Reba.ir
شنبه 26 شهریور 1390-05:26 ب.ظبسم الله الرحمن الرحیم

به اقتضای رشته تحصیلی ام، مجبورم زیاد با تخت جمشید و امثالهم دم خور باشم. هرچه باشد تاریخ جدایی ناپذیر کشورم است. اما اصل موضوع این است که مدتهاست به نقش برجسته های تخت جمشید توجه میکنم. نکته بسیار جالبی که توجه من را همیشه به خودش جلب میکند این است که در تمام نقش برجسته های تخت جمشید، حتا بیستون و سایر بناها  یک تصویر زن دیده نمی شود. حتا یک تصویر. حالا فکر کنید که اگر این اتفاق در زمان دکتر احمدی نژاد یا مثلا در جمهوری اسلامی می افتاد و ساختمانی با آن عظمت بنا میشد و از سرتاسر دنیا بهترینها جمع می شدند تا عظمت پادشاه ایران را به رخ بکشند و کاخی عظیم بنا کنند، آنوقت در نقش برجسته ها خبری از جنس مونث نبود چه بلوایی برپا میشد!! اول از همه دار و دسته شیرین خانم عبادی و کلا جماعت فمنیست مسلک فریاد سر میدادند که ای داد ای هوار کجاست تساوی زن و مرد؟ این نظام تبعیض تا کی؟ و از این دست مسائل. بعدش ان.جی.اُ های حقوق بشری سروکله شان پیدا میشد بعد سازمان ملل و شورای امنیت و بعد یکی یکی روسای کشورهای متمدن! غرب نگران میشدند و به نقض حقوق بشر در ایران اعتراض میکردند و بیانیه بود که پشت بیانیه صادر میشد.

  

 

نکته دومی که در این نقش برجسته ها حائز اهمیت است این است که نظام طبقاتی حاکم کاملا مشخص است. یعنی انسانها درجه بندی دارند. حالا این امر یا رسما بوده یا نبوده نمیدانم. اما کاملا مشخص است که پادشاه جایگاهی دارد که قابل دسترس برای مردم عادی نیست. خدمتکار جایگاهی دارد، سرباز جایگاهی و میهمان هم جایگاهی. اما این مساله نیست که برای من مهم است. نکته مهم این است که هرچه انسانها از درجات پایین تری برخوردارند، پوشش کمتری دارند. یعنی اینکه لباس پادشاه را اگر نگاه کنید کاملا پوشیده است. بالا پوش قدی  با آستینهای گشاد و بلند. یک لباس بلند دیگر در زیر آن. شلوار و کلاه شاهی بر سر. مقام بعدی لباسهایش ساده تر و البته از پوشیدگی کمتری برخوردار است. همینطور پیش میرود تا میرسیم به کارگران. تمامی کارگران لباسهای کوتاه بدون آستین دارند و فقط همین یک لباس را پوشیده اند که ساده و نازک است.اگر شلواری هم دارند کوتاه است. این یعنی اینکه هر چه مقام شخص بالاتر است پوشیده تر است. حالا این را با دنیای امروز مقایسه کنید. اگر شخصی چه زن چه مرد بخواهد بر پایه ی حیای ذاتی، پوشیده باشد، محکوم به هزار و یک چیز می شود از جمله تحجر.

اگر همین تحجر را هم ریشه یابی کنیم احتمالا میرسیم به عصر حجر!! آنموقع ها هم تاجایی که من خوانده ام، زمان انسانهای اولیه بوده که فکر کنم یک برگی چیزی داشتند برای پوشش و بس!! پس فکر کنم عریان بودن و بدن نمایی و با بدن نمایی تجارت کردن بیشتر به عصر حجر و تحجر و این حرفها نزدیک باشد.

از طرف دیگر همین ملکه خانم الیزابت را هم که نگاه کنی، میبینی که هیچ وقت لباس بدون آستین، توری یا نازک نمیپوشد. حتا وقتی زنی عروس این خاندان میشود و وارد این خانواده سلطنتی میگردد، گذشته اش هرچه بوده بوده، در زمان عروسی اش هم لباسش باید پوشیده باشد. یقه کاملا بسته، آستین بلند و لباس کاملا ضخیم.

حالا من نمیدانم چطوری می شود ما که به حجاب معتقدیم، می شویم متحجر. آزادیمان زیر سوال می رود. حقوقمان پایمال می شود. و جماعتی در گوشه گوشه دنیا نگرانمان می شوند. اما آنها که پوشیده اند بخاطر غیرقابل دسترس بودن و ملکه بودنشان است؟

از همه اینها گذشته فکر کنید مدل پوشش در زمان دکتر احمدی نژاد اینطور بود!!! شک نکنید یک انقلاب!!!! سبز دیگر شکل میگرفت و یک مدتی جماعت با سطل زباله ها درگیر میشدند. باور کنید..
تاریخ آخرین ویرایش:شنبه 26 شهریور 1390 05:30 ب.ظ