تبلیغات
آسمان برای پرواز - حرفهای عجیب حسن روحانی و تیم انتخاباتی اش!

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

آماروبلاگ

EmamNaghi بحرین
جبهه وبلاگی غدیر

ساخت كد آهنگ

Reba.ir
جمعه 17 خرداد 1392-01:31 ب.ظبسم الله الرحمن الرحیم


دیشب در برنامه دیروز امروز فردا، مناظره ای بین آقای دکتر باقری نماینده آقای دکتر جلیلی و  آقای دکتر واعظی نماینده آقای حسن روحانی برگزار شد. چند نکته در این بین به ذهن بنده رسید که مختصر عرض می کنم.

1- در مورد ارزش گذرنامه ایرانی؛ 

الف: از نماینده آقای حسن روحانی می پرسم، از نظر ایشان و هم فکرانشان، عزت گذرنامه ایرانی یعنی چه؟! عدم الزام صدور روادید که منتفی است. چون در هیچ دوره ای پس از انقلاب این مساله اتفاق نیفتاده، که حالا کسی مدعی این باشد. شاید یعنی اینکه وقتی ما برای ویزای کشورهای اروپایی اقدام می کنیم، طرفه العینی برای ما ویزا صادر شود؟ این مساله هم هیچ زمان برای ما اتفاق نیفتاده بوده است. پس معنی این عبارت چیست؟  یاد حرفهای آقای رفسنجانی افتادم در جمع اعضای ستادشان: "  افتخاراتی که ایران چه قبل و چه بعد از انقلاب داشت کتمان شدنی نیست و ایران کشوری عزیز بود. من خودم با ماشین همه کشورهای اروپایی را گشتم و رانندگی کردم. از این کشور به آن کشور می خواستم بروم فقط پاسپورت را نشان می دادم. حالا به جایی رسیدیم که مردم امروز می ترسند زن خودشان را با خود به سفر خارجی ببرند چون بی اهانتی می شود." نمی دانم این تور اروپاگردی آقای رفسنجانی مربوط به قبل از انقلاب است یا بعد از آن. در هر صورت بار معنایی زیادی همراه دارد.  خب! اگر چنین اعتقادی پس زمینه ذهن  و باور ما باشد که در نتیجه اصلا ما برای چه انقلاب کردیم؟ بعد از آن برای چه 8 سال از انقلابمان به صورت اعتقادی-نظامی دفاع کردیم؟ اگر هدف تور اروپاگردیِ با عزت بود که همان زمان شاه بهتر بود. تازه علاوه بر اروپاگردی، آمریکاگردی هم ممکن بود. من مخالف این جور مسائل نیستم. اگر باشد خوب است. اما نه به هر قیمتی.

ب: شما فرض بگیرید ما بر سر پرونده هسته ای مقاومت نکردیم، حرفی از استقلال ایرانی نزدیم، در زمینه علوم هسته ای، پزشکی، هوا-فضا، صنایع دفاع و .. پیشرفتی نداشتیم و همه را به قیمت گزاف از آنها خریدیم، آیا آنها طوری با ما رفتار می کنند که عزت گذرنامه ایرانی محسوب می شود؟! آیا کشورهایی مثل امارات، کویت، عربستان، مصر، تونس، لیبی، قطر و... همینطوری که منظور نظر شماست رفتار نمیکنند؟ آیا از نظر شما و همفکرانتان گذرنامه آنها عزتمند است؟ فیلمهای سینمایی که بر علیه اعراب ساخته میشود، وحشی نشان دادنشان، دور از تمدن دانستنشان، تروریست خواندنشان، حمله های نظامی که هر از گاهی به بهانه های مختلف به سرزمینهایشان میشود، کتک خوردن شهروندانشان در کشورهای اروپایی و آمریکایی آیا اینها را نمی بینید؟!! عبرت نمی گیرید؟! آقای واعظی! هشیار باشید. مشکل جای دیگریست.  مشکل جای دیگریست. فاعتبروا یا اولی الابصار.


                                        


2- در خصوص پرونده هسته ای ایران؛

الف: فرض را بر این میگیرم که از جریانی موسوم به باند نیویورکی خبر ندارم. از شخصی به نام موسویان بی اطلاعم. ناصری را نمی شناسم و الخ.

آیا گفتمان "سازش" و "تنش زدایی" شما نتیجه ای برای عزت ایران در پی داشت؟ من همیشه فکر می کردم شما از بیانیه سعدآباد خجل و ناراحتید یا دست کم اگر راضی هستید، چون میدانید مردم از این کار ناراضی هستند، انگیزه ای برای بیانش ندارید. ظاهرا شما استاد چرخاندن همه چیز به نفع خودتان هستید. نتیجه تنش زدایی شما آیا غیر از این بود که در دنیا، جرج بوش پسر، ایران را محور شرارت معرفی کرد؟! 

ب: آقای دکتر واعظی، شما مدعی هستید هسته ای از زمان آقای هاشمی شروع شد. کاش دلیلش را هم بیان می کردید. اگر بنا بر این حرف شما باشد، که هسته ای عملا در زمان پهلوی شروع شد. و با این منطق شما، ظاهرا فقط دولت احمدی نژاد، پسر حاجی نبوده است. دولت آقایان خاتمی و هاشمی هم همین حکم را داشته اند! ضمن اینکه باید یادآور شوم، پهلوی با همه سرسپردگی اش، npt  را دائم امضا نکرد. کاری که ناصری بدون هماهنگی با مجلس انجام داد. وشد آنچه نباید می شد.

ج: شما مذاکرات هسته ای را به کلاس درس و ارائه پاورپوینت تشبیه می کنید! ( چیزی که ظاهرا موج شده و راه افتاده است میان نامزدهای انتخاباتی!) به شما پیشنهاد میکنم چرخی بین مردم بزنید. ببینید نظر مردم چیست. نظر رهبری را هم بپرسید. نظر هر کس غیر از دار و دسته خودتان را هم بپرسید. ببینید مردم معتقدند آن وقت عزت داشتند یا الان؟ آنوقتی که شما پائین پله می ایستادید و جک استراو بالا، ما بیشتر عزت داشتیم یا حالا که تمام میزهای مذاکره شکل هندسی خاصی یافته اند؟ آنزمان که شما 3 ساعت و نیم پشت در اتاق مذاکره معطل می شدید ما عزت بیشتری داشتیم یا الان که 20 دقیقه آنها را معطل می کنیم؟ اینها شعار نیست. شما بروید در دیپلماسی و علوم استراتژیک معنی این رفتارها را پیدا کنید. اینها همه در روابط بین الملل معنا و مفهوم دقیقی دارد. حتما مطالعه کنید.

د: تاکید می کنم؛ اگر به حافظه خودتان شک دارید، مختارید. اما به حافظه سیاسی ملت ایران شک نکنید. جریان برای 8-7 سال پیش است، نه برای 300 سال پیش.


ه: پیشنهاد می کنم با پدر شهید احمدی روشن هم دیداری داشته باشید.


والسلام


1- پیروزی دیپلماتیک از نگاه روحانی چیست؟/ وقتی که ایران اجازه راه اندازی 3 سانترفیوژ آزمایشگاهی هم نداشت!

2- برای یادآوری به «باسواد»ها: در سعدآباد چه گذشت؟

3-ستاد روحانی: تصمیمات شورایعالی امنیت ملی با نظر رهبر انقلاب بود/ رهبر انقلاب: به مسئولین وقت گفتم اگر عقب نشینی ها ادامه پیدا كند وارد پرونده می شوم و همین طور هم شد

4-نامه‎ی عذرخواهی به فرزندان شهدای هسته‎ای
علیرضای کوچولو و آرمیتای عزیز؛ از شما معذرت می‎خواهیم!
تاریخ آخرین ویرایش:دوشنبه 10 تیر 1392 12:43 ق.ظ